Valamennyi felsorolt kezelési módszer mellett fontos kitérni az egyénre szabott étrendre. Igaz az ókori orvos mondása: ,, Táplálékod legyen gyógyítód!’’, ,, Abból vagy amit megeszel’’. Mára egyértelműen bizonyított tény, hogy a megfelelő táplálékbevitellel egészségesebb, jobb minőségű, hosszabb életet élhetünk. Példa értékkel bír és a fentiek igazát bizonyítja: a Hunza nép csoport, táplálkozási és életvezetési szokásai, melyek lehetővé teszik, hogy a nők 60 évesen is szüljenek, 120 éves korig vagy akár tovább is élnek. Megfigyelték, hogy ahol a zöldség-gyümölcs fogyasztás mennyisége meghaladja a szénhidrát és hús fogyasztásáét ritkán vagy egyáltalán nem fordul elő szív és érrendszeri vagy vastagbél megbetegedés, az emberek később öregszenek és nem őszülnek meg.
A számtalan táplálkozási alapelv és az egyén igényei figyelembe vételével a WHO által elfogadott általánosan tanácsoltakra építünk. A napi táplálék mennyisége legyen kb. 3 fél literes űrtartalmú tálban. 80%-ban zöldségekkel megtöltve, a maradék 20 % pedig szénhidrát, zsiradék és fehérje tartalmú étkek között megosztva. A három tálból lehetőség szerint kettő nyers egy pedig főtt-párolt ételeket tartalmazzon. Terápiás javaslatainkban mindenkinek egyéni adottságai és betegségei alapján javasolunk étrendet.
Íriszdiagnosztikai állapotfelmérés után személyes étrendjének összeállításánál figyelembe vesszük az írisz jelzéseiből visszatükröződő nyomelem és vitamin hiányokat, a szervezete számára nehezebben és könnyebben emészthető ételeket, a szövetek között és bélrendszerben rekedt salak anyagok kiürítését legjobban elősegítő ételeket. Javasoljuk vegyen részt csoportos ételkészítő klubfoglalkozásainkon, hozza el Ön is bevált receptjeit!